BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Strijos

Daugiau informacijos apie strijas ir jų prafilaktiką rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Kas yra strijos?

Strijos - neplatūs, rožinės ar / ir melsvai rožinės spalvos, į surandėjimus panašūs odos ruožai odos paviršiniame sluoksnyje. Strijos dažniausiai atsiranda pilvo, krūtų, šlaunų, sėdmenų srityse. Nesenai atsiradusios strijos būna ryškesnės nei aplinkinė oda, jos dažniausiai būna juostos formos, kartais pertūkusios juostos formos, bėgant laikui jos pablykšta ir būna mažiau pastebimos dėl natūralios odos pigmentacijos.

Egzistuoja trys strijų tipai:

 • Atrofinės;
 • Steroidinės;
 • Strijos atsiradusios po nėštumo;

Dėl strijų atsiradimo ar jų šalinimo gali padėti dermatologas arba kineziterapeutas, kurio viena iš daugelio gydymo poveikio priemonių yra masažas kuris yra itin veiksmingas veikiant strijas.

Daugiau informacijos apie strijas ir jų atsiradimo priežastis rasite www.kineziterapija.org

Kodėl atsiranda strijos?

Strijos atsiranda dėl įvairiausių priežasčių. Pasitaiko kad net paauglių tarpe vyrauja daugiau/ mažiau pažeistos odos plotų ir net nepriklausomai nuo lyties. Tokio pobūdžio odos pažeidimai dažnais atvejais pasitaiko daugumai nėščių moterų, dar dažniau vėlesniais nėštumo mėnesiais. Strijos atsiranda vidinėse šlaunų, krūtų, apatinėje pilvo dalyje, klubų srityse.

Kas vyksta odoje kaip jos atrodo?

Persitempusios odos dalyje, susilpnėja dermos (giliojo odos sluoksnio) elastinės skaidulos savybės, sutrinka kolageno ir elastino gamyba, o joje esančios elastinės skaidulos sutrūksta ir tokiu būdu atsiranda melsvų, melsvai rausvų, vėliau - balzganai gelsvų linijinių struktūrų kurios ir yra minėtos strijos. Konkretaus pažeistos odos linijos ilgio nėra. Strijos būna įvairaus ilgio bei pločio. Strijų forma dažniausiai būna dantuotu kraštu, konkretūs apibrėžti ruožai, strijos panašios į plunksnų pluoštą.

Kušingo liga

Strijų formavimasis yra priklausomas jei žmogus turi antinksčių žievės hormono kortizolio gamybos, liga progresuoja jei ilgai vartojami hormoniniai preparatai arba gliukokortikoidai. Steroidai taipogi gali būti tiesioginis dirgiklis odos sluoksniams ir įtakoti odos sluoksnių pažeidimus.
Strijos gali atsirasti ir dėl per didelio viršsvorio. Per didelis antsvoris skatina netolygų odos įsitempimą, bet tai iš dalies mechaninis odos vietiškas pertempimas nebūtinai įtakotas dėl kortizolio gamybos.

Ar strijas galima panaikinti?

Visiškai strijos nepanaikinamos. Šiuo metu didelis dėmesys yra kreipiamas į ankstyvas strijų gydymo intervencijas. Didžiausias gydymo efektas pasiekiamas strijoms tik pasirodžius, tuo metu efektinga audinių mobilizacija, lazerio terapija, kremų poveikis. Būtent šis momentas pats svarbiausias.

Strijų naikinimo būdai:

 • Tepimas specialiais tepalais/ kremais,
 • Lazerinis gydymas (lazerio terapija),
 • Endermologija (gydymas limfodrenažiniu masažu),
 • Mezoterapija,
 • Masažas ir manualinės technikos,
 • Masažas naudojant specialiasias priemones.

Strijų išvengiamumas

Visuomenėje sklando daug įvairių gandų apie strijų išvengiamumo būdus. Vieni teigia, kad jų neįmanoma išvengti, kiti mano priešingai, dar kiti sako, kad viską galima nurašyti genetikai ir genetiškai nulemtam polinkiui atsirasti strijoms. Kosmetikos firmos jau išmoko atskirti kosmetiką ir protingą kosmetiką. Vieni preparatai visai niekaip nepaveikia, kiti duoda daug teigiamesnį efektą. Visiems aukščiau minėtiems teiginiams suteikiama pernelyg daug kategoriškumo. Ką daryti? Jei nenorime, kad strijos atsirastų vadinasi rūpinkimės jų profilaktika ir naudokime protingą kosmetiką, kuri suteikia odai stangrumo ir elastingumo, kuri drėkina ir maitina, vartokime teisingus maisto produktus (čia tinka taisyklė, kas per daug tas nesveika). Dauguma žino, kad jei strijų nebuvo, tai jos turi butinai pasirodyti nėštumo metu. Jei tam ruošimės, strijos atsiras negausiai arba visai neatsiras. Vėlesniais nėštumo mėnesiais, Jūsų partneris turėtų kiekvieną vakarą prieš miegą švelniais judesiais įtrinti pilvą šlaunis, sėdmenis kremu. Tai didins odos elastingumą ir tarpusavio kontaktą.

Strijų profilaktika

Reikia vengti greito svorio prieugio bei kritimo. Jeigu vyksta staigesni svorio kitimai, reikia kreiptis į medikus dėl šio klausimo. Svorio metimui galite kreiptis į kineziterapeutą, šis judesio specialistas pritaikys tik Jums skirtą terapiją ir nereikės baimintis dėl strijų. Kineziterapeutas gali skirti ir masažo procedūras siekiant padidinti odos elastingumą.

Daugiau informacijos apie strijas ir jų profilaktiką galite rasti čia

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Strijos”

 1.   Silvija rašo:

  Ar tikrai limfodrenažas prisideda prie strijų naikinimo? Norėčiau pagaliau atsikratyti strijų.

Rašyk komentarą