BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Masažas

Daugiau informacijos ir panašių straipsnių rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Dažnas jaučia skausmą dėl ilgalaikės statinės padėties ar netaisyklingo judėjimo, tai vargina nepasiruošusius, nepakankamai treniruotus raumenis. Masažas gali padėti atsipalaiduoti, sumažinti nugaros, kaklo, pečių juostos, kojų raumenų skausmus prieš pradedant kineziterapijos procedūrą, gali būti atliekamas lygiagrečiai arba po jos. Masažas tai plačiai taikoma gydymo priemonė, kuri ne tik geriną savijautą, bet ir gydo, padeda atstatyti darbingumą, fizines bei psichines žmogaus sąvybes. Gydomasis masažas yra pagalbinė gydymo priemonė padedanti sumažinti įtampą, skausmą, nuovargį viso kūno raumenyse.

Masažas - tai speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių visuma. Masažas paveikia abipusius neurorefleksinius, neurohumoralinius ir neuroendokrininius ryšius. Odos mechanoreceptoriai transformuoja mechaninio dirginimo energiją į nervinius impulsus, kurie sklinda į centrinę nervų sistemą, ši atsakomąsias reakcijas, koordinuoja, reguliuoja įvairias funkcijas.

Naudojami šie gydomojo klasikinio masažo būdai: glostymas, trynimas, maigymas, vibracija. Siekiant norimo fiziologinio efekto, jie yra kaitaliojami, o jų taikymą sąlygoja masažuojamos vietos anatominės - topografinės sąvybės.

Masažo metu yra tiesiogiai veikiama oda: pašalinamos suragėjusios epidermio ląsteles, pagerėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, odos kvėpavimas, kraujo apytaka kapiliaruose, pakyla odos temperatūra. Masažuojamas odos paviršius prieš ir pagal limfos tekėjimo kryptį. Ištempiami randai, sumažėja sąaugų patologija, didėja kraujo tekėjimas į audinius ir gerėja jų mityba, didėja raumenų tonusas. Masažu galima padidinti raumenų tonusą, susitraukimo funkciją, sausgyslių elastingumą, ištempiti raiščius, gerinti raumenų kraujo ir medžiagų apykaitos procesus, mažinti raumenų nuovargį.

Daugiau informacijos ir panašių straipsnių rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Masažas”

 1.   Gabija rašo:

  parašykit normalų nugaros masažą !!!! !!!!

 2.   Gabija rašo:

  Jūs durni !!!! !!!!

 3.   Gabrielius rašo:

  O ar veiksmingos masažinės sėdynės , pvz, automobilyje? Nes daug vairuoju, tai manau būtų aktualu.

 4.   aura rašo:

  Kažkas naujo ir įdomaus man buvo neseniai išbandytas japoniškas masažas viename SPA salonų Kaune. Turbūt pirmą kartą taip gerai jaučiausi po jo ir skausmas atlėgo.

 5.   Tadas rašo:

  Azuolyno spa masazai man nepadejo- skauda dar daugiau. Gelbeja tik kineziterapeuto paskirtos mankstos.

Rašyk komentarą