BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaklo skausmas

Daugiau informacijos apie kaklo skausmus ir kaip juos gydyti rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Kas yra kaklo skausmas?

Skausmas, pasireiškiantis kakle yra vadinamas kaklo skausmu. Kaklo skausmas gali kilti dėl daugelio priežaščių: ligų galinčių kilti kaklo srities audiniuose (diskų degeneracija), įtampos kakle, diskų esančių kaklinėje stuburo dalyje, degeneracijos arba užspaudimo.

Kaklo skausmas gali kilti dėl sutrikimų minkštuosiuose audiniuose – raumenyse, raiščiuose ir dėl nervinių šaknelių dalinio ar visiško užspaudimo – taip pat kaip ir stuburo kauluose ar sąnariuose.

Kaklo skausmas paprastai būna bukas ir vos juntamas. Kartais kaklo judesiai padidina skausmą. Kiti simptomai siejami su kai kuriomis kaklo skausmo formomis yra: tirpimas, dilgčiojimas, jautrumas, aštrus - „šaunantis“ skausmas, pasunkėjęs rijimas, pulsacijos, galvos svaigimas, ūžimas galvoje.

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Viena dažniausių kaklo skausmo priežaščių yra traumos, minktšųjų audinių pažeidimai arba amžiniai pokyčiai. Retesniais atvejais kaklo skausmą gali sukelti infekcijos arba ataugos.

Kartais kaklo skausmas gali sukelti viršutinės nugaros dalies skausmą, taip pat skausmą pečiuose arba rankose.

Kaklo sandara

Kaklo sritis yra sudaryta iš 7 slankstelių. Tarp slankstelių yra diskai, o šalią jų praeina kaklo nervai.

Kaklo struktūroje taip pat yra kaklo raumenys, arterijos, venos, limfiniai mazgai, skydliaukė, prieskydinės liaukos, stemplė, gerklos ir trachėja. Ligos arba tam tikros salygos, veikiančios kiekvieną iš šių audinių gali sukelti kaklo srities skausmą.

Kaip kaklo skausmas yra diagnozuojamas?

Diagnozuojat kaklo skausmo priežastį, labai svarbu yra žinoti simptomų istoriją. Peržvelgiant istoriją gydytojas turi pažymėti skausmo lokaciją, intensyvumą, trukmę, bei skausmo plitimą. Taip pat bet kokias ankstesnes kaklo traumas.

Didinančias arba mažinančias skausmą pozicijas arba judesius taip pat reikia pažymėti. Kaklo patikrinimas yra pats paskutinis. Kaklo srities jautrumas yra patikrinamas palpuojant. Nervų sistemos patikrinimas reikalingas tam, kad galima būtų patikrinti ar nervai yra susiję ar ne.

Papildomai tikrinant kaklą dėl nediagnozuoto skausmo galima įtraukti rentgeno tyrimą, kompiuterinę tomografiją, kaulų skenavimą, magnetinio rezonanso tyrimą, myelogramą, elektrinius testus, tokius kaip elektromiografija(EMG) , ir nervų laidumo testą (NCV).

Uždegiminės ligos:

Reumatoidinis artritas gali sunaikinti kakle esančius sanarius ir sukelti kaklo skausmą bei sąstingį. Reumatoidinis artirtas dažniausiai pasitaiko viršutinėje kaklo srityje.

www.kineziterapija.org

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Kaklo skausmas”

  1.   Radvilė rašo:

    Laba diena, dirbu sėdimą darbą, vakare labai kankina kaklo skausmai. Galbūt yra kažkokie medikamentai skausmo prevencijai. Ar vertėtų vartoti šį maisto papildą sąnariams tam, kad skausmas sumažėtų?

Rašyk komentarą