BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kai lūžta kaulai

Daugiau info bei patarimų apie kaulų lūžius rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Lūžių priežastys yra kelios. Dažniausiai tai būna tiesioginė ar netieisoginė trauma - avarija, spyris, kritimas. Galimos ir patologinės priežastys, kuomet dėl ligos (osteoporozės, naviko) susilpnėja kaulai, pakinta jų mikrostruktūra ir jie gali lūžti net tuomet, kai nėra trauminio įvykio. Streso arba nuovargio lūžiai atsiranda dėl nuolat pasikartojančios, perteklinės apkrovos kaulams, kuri sukelia nedidelį mechaninį lenkimą, kuris sumuojasi ir galiausiai kaulas, nebeišlaikęs skiriamos apkrovos, lūžta.

Kaulų lūžiai yra dažna vaikų ir fiziškai aktyvių žmonių trauma, atsirandanti dėl išorinių jėgų poveikio, paprastai smūgio, kritimo metu. Lūžis, tai būklė kai pažeidžiamas kaulo vientisumas. Kartais jis būnas lengvai gyjantis ir nesukeliantis sunkių komplikacijų, kaip antai “žaliosios šakelės” lūžimas, pasitaikantis vaikams, arba sunkus atviras lūžis, galintis pažeisti nervus, kraujagysles ir kitus minkštuosius audinius. Šiame straipsnelyje trumpai papasakosime apie kaulų lūžius ir tai, ką galite daryti, kad sumažintumėte šios traumos padarinius bei greičiau atgautumėte prarastas funkcijas.

Kaulų lūžių klasifikacija yra įvairi. Pagal odos pažeidimus lūžis gali būti atviras ir uždaras. Pagal lūžio formą, pavyzdžiui: spiralinis, kuris atsiranda dėl sukamųjų judesių, neretai pasitaiko slidinėjant, kai koja būna fiksuota bate, o kritimo metu kūnas sukasi. Šie lūžiai priklauso nuo kaulus veikinačių jėgų krypties ir pobūdžio. Taip pat klasifikuojama pagal lūžgalių pasislinkimą, kuomet lūžę galiai gali atsiskirti vienas nuo kito arba ne. Neretai tai priklauso nuo lūžio srities ir kaulus gaubiančių aplinkinių struktūrų.

Daugiau informacijos apie kaulų lūžius rasite interneto svetainėje www.kineziterapija.org

Rodyk draugams