Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-11-10

Kūdikių masažas

Publikuota: Be temos

Daugiau informacijos apie kūdikių masažą rasite http://www.kineziterapija.org/lt/kudikiu-masazas

Įžanga

Kūdikis, atėjęs į šį pasaulį, pradeda jį pažinti. Viską, ką jis gauna pirmaisiais gyvenimo metais, bus nešama per visą jo gyvenimą.
Praktiškai patikrinta, kad vaikai, kuriems buvo daromas masažas ir kineziterapija pirmaisiais gyvenimo metais, žymiai mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius, negu tie, kuriems masažas nebuvo daromas. Neišnešioti kūdikiai, gaunantys masažo procedūras, žymiai greičiau atstato savo funkcijas, kai kada net pralenkia savo normaliai gimusius bendraamžius.

Istorija

Naujagimių masažas turi senas tradicijas, savo šaknimis siekiančias žmonijos civilizacijos vystymosi pradžią. Indijoje, pavyzdžiui, pirmą masažo procedūrą atlieka dar prieš tai, kai nukerpama virkštelė. Pradedant nuo septintos dienos ir iki trijų savaičių laiko, atlieka jau tikrą masažą rutuliuku, panaudodami masažinius aliejus, masažuojant vaiko kūną lengvomis pastangomis. Masažą rankomis pradeda taikyti maždaug nuo mėnesio, kada kūdikio kūnas truputį sustiprėja, o oda, sugėrusi į save atitinkamą kiekį aliejaus, yra pasiruošusi labiau šiurkštesniam poveikiui.
Šiuolaikinė vakarų medicina taip pat turi savo tradicijas ir taisykles naujagimių masažo srityje. Masažo schema, kuri remiamasi kūdikių pirmųjų gyvenimo metų fiziniais ir psichiniais ypatumais, žymiai skiriasi savo atlikimu nuo kitų masažo būdų. Į naujagimio masažo procedūrą būtinai įtraukiama reflektorinė kineziterapija. Jos atlikimo principas - naujagimių besąlyginiai refleksai, kurie pirmųjų gyvenimo metų pabaigoje palaipsniui išnyksta. Protingas jų panaudojimas masaže ir kineziterapijoje leidžia atlikti įvairių patologijų korekciją.

Masažo poveikis

Masažas gali būti puiki priemonė šalinant lengvus negalavimus. Jis gerai veikia virškinimą ir gali padėti nuo pilvuko pūtimo; be to, pagerėja vaiko savijauta ir miegas. Masažas gali palengvinti kosulį. Be to, masažas vaikui ir tėvams suteikia buvimo kartu džiaugsmą; taip atsiranda tvirtesnis emocinis ryšys.

Lytėjimo pojūčio ugdymas

Centrinė nervų sistema intensyviausiai vystosi pirmaisiais gyvenimo metais. Vaiko priimami jusliniai impulsai, taigi ir lytėjimas, stimuliuojamai veikia centrinės nervų sistemos vystymąsi.
Pasiruošimas
Prieš pradedant masažą, vaiką patartina paguldyti ant minkšto užkloto. Lengviausia masažuoti, kai mažylis be drabužėlių. Todėl reikėtų nepamiršti tinkamai pašildyti kambarį. Dar prieš pradedant masažą bei masažuojant, vaiką reikia stebėti. Visuomet masažuokime visu delno paviršiumi, lengvai paspausdami. Vien braukimas delnu vaikui gali kelti nerimą ir kutenti.

Daugiau informacijos apie vaikų masažą rasite interneto svetainėje http://www.kineziterapija.org/lt/kudikiu-masazas

Krūtinės ląsta

Dedame delnus ant kūdikio krūtinės ląstos, taip užmegzdami su juo ryšį. Tada pradedame braukti delnu nuo krūtinkaulio į šoną pagal šonkaulius, tarsi norėtume išlyginti odą ant krūtinės ląstos. Po to grįžtame link krūtinės ląstos vidurio ir pradedame iš naujo - atsargiai ir palengva. Braukiame delnu nuo kūdikio strėnų link rankutės kitoje pusėje ir atgal. Vienai rankai pasiekus kūdikio šoną, kita pradedama braukti nuo strėnų iki rankutės kitoje pusėje - pakaitomis. Abu delnai visą laiką liečia mažylio kūną. Judesius atliekame ritmingai ir visu delno paviršiumi. Braukiant delnu aukštyn, galima truputį daugiau paspausti, o žemyn delnas pats nuslysta.

Kūdikio krūtinės ląstos masažas

Kūdikio krūtinės ląstos masažas

Pilvukas

Pilvukas masažuojamas pakaitomis abiem rankomis. Pradedant masažuoti žemiau krūtinės ląstos, abiem delnais pakaitomis braukiama iki … daugiau skaitykite čia

Patiko (0)


Atgal į: Kūdikių masažas